Výhody povinného smluvního pojištění tzv. PZP

Povinné smluvní pojíštění neboli také ve zkratce PZP je pojištění, které musí mít uzavřené každý, kdo vlastní automobil, motorku nebo jiné vozidlo (Pojištění je povinnost každého, vyplává to ze zákona státu).

Toto pojištění chrání vlastně držitele vozidla v případě, jakmile způsobí škodu nebo jinou nehodu. Některým řidičům se může jevit PZP jako zbytečnost, pravda je ale opak. Sám držitel vozidla toto uzná v případě, kdy se mu na cestách opravdu něco přihodí.

Co se týče cen u PZP, tak je to pro každého držitele jiné, kdysi bylo povinné smluvní pojištění monopolem České pojišťovny a stálo stejně pro všechny. Nyní nabízí PZP hned několik pojišťoven po celé České Republice. Boj na trhu je opravdu veliký a každá pojišťovna bojuje doslova o každého klienta.

Co může rozhodnout vaši cenu PZP?

Věk držitele vozidla (řidiče)
Místo bydliště
Výkon a objem vozidla
Počet let, které řidič odjezdil bez nehod.
Online PZP

Žijeme ve 21. století, takže je v dnešní době možnost pořídit si PZP online a ušetřit tak nějakou tu korunku. Nemusíte procházet žádnými zbytečnými telefonáty do každé pojišťovny zvlášť, aby jste zjistili, která je pro vás nejvýhodnější. Pomocí různých kalkulaček si můžete vypočítat cenu vašeho PZP jednodušše a online.

Setkání s pojišťovacím agentem

Další výhodou online PZP je fakt, že nemusíte sedět několik hodin někde s pojišťovacím agentem a domluvit si, co a jak by mělo být.  Teď co když vám to nesedne a vy tak budete muset projít znovu tímto stejným procesem?

Výhody rozhodně ještě nekončí,  nemusíte vyplňovat hromadu různých papíru, vlastně nebudete muset vyplňovat ani jeden papír. Při získání porovnání cen je zapotřebí vyplňit jen pár údaju na počítači. Je to rychlé, jednoduché a pohodlné.

Porovnejte si ceny u jednotlivých pojišťoven

Neplatíte mnoho za povinné ručení a havarijní pojištění?