Věnujete se létání? Nezapomeňte se pojistit!

Máte čerstvý pilotní průkaz? Anebo snad působíte jako zkušený instruktor a učíte létat ostatní? V obou případech byste neměli podceňovat význam pojištění pilota. Létání je statisticky velmi bezpečná aktivita, nicméně v praxi může dojít i k jiným nehodám než jen ke zničení celého letadla. Moderní stroje disponují drahými technologiemi a při neopatrném zacházení se může škoda vyšplhat na vysoké částky. To samé platí o poškození letadla při tvrdším přistávání. Díky pojištění se vyhnete nepříjemnostem a budete létat bez zbytečného stresu.

Jaké bývají podmínky pojištění?

Pojištění pilota (neboli pojištění odpovědnosti pilota) je velmi užitečné. Je určeno pilotům i instruktorům, protože zahrnuje také krytí škod, které způsobí účastníci výcviku. Jednou z podmínek je spoluúčast (podobně jako u havarijního pojištění) a předpoklad, že ke škodě nastane na stroji, který není ve vlastnictví pojištěné osoby. Pojišťovny zároveň vyžadují, aby bylo letadlo registrováno v některé ze zemí v Mezinárodní organizaci pro civilní letectví.

desetkorun.cz_online_ergo_cz_01

Kvalitní ochranu před riziky nabízí ERGO pojišťovna

Preferujete-li kombinaci výhodných podmínek a rychlé vyřízení, bude vás zajímat online pojištění pro piloty, které nabízí pojišťovna ERGO. Výše pojistného plnění je volitelná (50 tis. – 600 tis. Kč) a míra spoluúčasti pouze 10 %. Po prokázání určitého počtu nalétaných hodin získáte slevu ve výši až 20 %. Smlouvu lze uzavřít na dobu určitou i neurčitou s možností automatického prodloužení bez nutnosti dalšího vyřizování.

desetkorun.cz_online_ergo_cz_02

ERGO patří ke stabilním pojišťovnám a je na trhu přes 20 let. V nabídce pojistných produktů najdete mimo jiné také pojištění domácnosti, cestovní pojištění, majetkové pojištění a další typy pojištění. Podrobné informace o pojištění pro piloty najdete na www.ergo.cz.