Nebankovní rychlé půjčky

Nabídka úvěrových produktů je v České republice velmi široká. Pokud si někdo z nejrůznějších důvodů nechce nebo nemůže požádat o úvěr v bance, nebo mu prostě služby banky nevyhovují, mohou pro něho vhodným řešením být nebankovní rychlé půjčky.

Jejich výhodou je rychlé a jednoduché vyřízení, často může žadatel takovou půjčku získat online nebo po telefonu. Peníze mohou být odeslány klientovi na účet během několika minut. Obvykle také zájemce o půjčku nepotřebuje žádného ručitele, protože nejčastěji se tímto způsobem půjčují částky v řádu tisíců, maximálně desetitisíců korun na krátkou dobu, tedy na týdny, maximálně měsíce.

euraMezi nebankovní rychle půjčky patří tzv. půjčky před výplatou, které slouží ke krátkodobému překlenutí momentálního finančního nedostatku. Takový finanční problém obvykle trvá jen několik dní či týdnů a vyřeší ho příchod mzdy klienta na jeho účet. Dalším typem jsou půjčky bez registru, které jsou tak nízké, že jejich poskytovatelé nevyžadují kontrolu klientovy schopnost splácet v úvěrových registrech, či půjčky bez doložení příjmu, které jsou vhodné i pro klienty, kteří mají příjmy nepravidelné, třeba osoby samostatně výdělečně činné, nebo pro lidi, kteří jsou momentálně bez zaměstnání.  Nabídky různých firem můžete rychle a jednoduše posoudit prostřednictvím specializovaných internetových portálů, tzv. online srovnávačů.

Protože subjektů, poskytujících nebankovní rychlé půjčky je na trhu velké množství a bohužel ne všechny z nich jsou solidní, vznikla Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů. Jedná se nezávislou organizaci, která poskytovatele tuzemských nebankovních úvěrů sdružuje, a jejímž posláním je kultivovat nebankovní úvěrové prostředí s důrazem na dlouhodobou spolupráci mezi klientem a poskytovatelem, a to pod dohledem tržního dozoru státu.