Magnet fishing - magnetický lov

Magnet fishing: Výbava a technika lovu pokladů

Jestliže vám vyhovuje být venku v přírodě, tohle bude asi pro vás. Magnet fishing je zábava, během které lovíte z vodních hlubin poklady. Jak začít a co je na to potřeba? Čtěte dál.

Když vás neláká rybaření, i tak můžete z vody tahat pěkné kousky. Například rezavé trubky od kamen, děravé hrnce, ráfky kol, zrezivělé šrouby a hřebíky. Ale občas se podaří vylovit i něco cennějšího.

Magnet fisheři z vodních hlubin vytahují i munici, zbraně, schránky s mincemi nebo třeba moped. Takové nálezy je však třeba hlásit policii, jelikož mohou pocházet z trestné činnosti nebo být dokonce životu nebezpečné.

Vybavení na magnetický lov: silný magnet a pevné lano

Když vyrazíte na lov pokladů, hodí se k tomu pár věcí:

Neodymový magnet pro magnetic fishing

Hlavní je samozřejmě magnet. Ty nejsilnější na magnet fishing jsou neodymové, ze slitiny neodymu, železa a boru (NdFeB). Pro větší odolnost mají poniklování nebo pozinkování a jsou navíc vlisované do pevného ocelového pouzdra.

Magnet lovců pokladů má šroubovací oko, k němuž přivážete pevné nosné lano pro magnet fishing. K dispozici jsou jednostranné magnety i oboustranné.

Oboustranné magnety na magnet fishing mají magnetické plochy na obou stranách a oko také z boku. Když pak magnet táhnete po dně, úspěšnost úlovku se tím zvyšuje.

Magnet fishing - magnetický lov 2

Hodí se rukavice, kbelík, gel na ruce a hák

Pro lepší lov se hodí také několik dalších věcí:

  • Ochranné protiskluzové rukavice (pořídíte na e-shopu Unimagnet.cz).
  • Plastový kbelík na úlovky.
  • Antibakteriální gel na očištění rukou po lovu.
  • Mobil nebo foťák k záznamu úlovků.

Někteří lovci pokladů s sebou mají i ocelový hák. Využívají jej v případě, když potřebují z vody vytáhnout hodně těžký předmět, od kterého se magnet už odtrhává.

Kam vyrazit na magnet fishing, jak lovit?

Vyrazit na lov můžete třeba k rybníku, řece, jezeru, potoku. Ideálně na místo, kde se často pohybují lidé. Anebo se pohybovali v historii. Tam jsou šance na úlovek nejlepší.

Technika lovu s magnetem je jednoduchá. Silný nedoymový magnet za oko přivážete k pevnému lanu na magnet fishing. Ponoříte nebo vhodíte do vody, aby magnet klesl až na dno.

Táhnete po dně směrem k sobě. Nakonec vytáhnete z vody a zjistíte, zda se k magnetu něco přicvaklo. Povedlo se? Paráda!

Pokud na magnetu žádný poklad není, zkuste to znovu, třeba o kousek vedle nebo příště na jiném místě.

Může se hodit: Tipy a rady pro magnet fishing.

Hodně štěstí při lovu pokladů!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *