Luxusní auto jako symbol bohatství?

Nedávno jsem probíral s přáteli toto téma a rád se podělím o názory v tomto článku. K sepsání této úvahy mě přimělo několik názorů od mých spolužáků ze střední školy. Jsme stejně staří, vzdělání máme také stejné, ale tím to asi končí.

Kamarádi po škole nastoupili do zaměstnání, kde většina z nich není spokojena, nadávají jak je to v práci nebaví, ale nemají odvahu začít dělat co, co by je naplňovalo mnohem víc, i když to je krok leckdy nejistý a ne vždy vyjde.

Problém bych viděl také v tom, že se většina spokojí s tím, co mají a nepřemýšlí, že by mohlo být lépe, i když je pro to třeba něco udělat.

Já jsem také neměl vždy ideální zaměstnání, od prodavače v elektro obchodě ve 20 letech, až po dělníka, pak v jedné větší strojírenské firmě kancelářský pracovník až po administrátora v jedné z velkých Českých bank. Počítače mě vždy bavily, v bance to bylo skvělé, ale postupem času jsem přišel na to, že chci dělat v oblasti tvorby webových stránek, jejich optimalizace, internetového marketingu a tak dále.

Pro to jsem ale obětoval volný čas, kdy jsem po večerech nekoukal na tv, nebo nebyl v hospodě, jako většina národa, co všechno ví, všechno zná (ideálně když se hraje MS v hokeji), ale že by se třeba naučili jazyk, nebo místo té “zábavy bez cíle“, což mnohdy sledování českých tv kanálů a častých návštěv restauračních zařízení je, přečetli knihy o podnikání, nebo věnovali více času dětem, to už dotyční nedomyslí.

Se spolužáky jsme se dostali i k tématu, jak se pozná, že je někdo bohatý. Můj názor je takový, že to jsou znalosti světa díky cestování, tak i jazyků, také je důležitý všeobecný rozhled, a umět dobře česky, když už zde žiji.

Bohužel jsem se často setkávám s názorem, že když má někdo luxusní auto, ideálně BMW, Audi nebo Mercedes, tak je určitě boháč. A jak je vidět, i mnoho českých podnikatelů to také rádi často dávají ostatním najevo, já mám hustou káru, ale že už pak nemají na výplaty zaměstnanců, je věc druhá.

A tak se ptám, také dáte na první dojem podle značky auta, nebo Vám na tom, stejně jako mě až tak nezáleží, když si s tím člověkem radši máte o čem inteligentně popovídat?

Budu rád, když se k tématu vyjádříte v diskusi pod článkem, díky.