Jak na internetu vydělávat peníze – komunitní výdělky

V tomto článku si prozradíme pár způsobů, kterými lze na internetu vydělat peníze. Tyto způsoby jsou vždy založené na komunitě lidí. Vždy je nutné mít nějakou skupinu, stránku, emailovou databázi a podobně, kde máme aktivní uživatele. Pak už jen záleží pouze na tom, jaký způsob si vybereme.

PPC – Placená reklama za proklik

Tato reklama se jmenuje PPC (pay per click). Je založená na jednoduchém principu. Za každé kliknutí na reklamní banner/odkaz dostanete finanční odměnu. Velikost finanční odměny zde záleží na kvalitě a relevanci daného uživatele, který na reklamu kliknul. Můžete dostat například 0,1 Kč,-, ale klidně také 50 Kč.

Tyto reklamy nabízí například Google Adwords, nebo Seznam Sklik a není těžké si je najít. Nejdříve je ale nutné pročíst si jejich pravidla. Tyto pravidla je nutné znát a dodržovat. Po nedodržení pravidel Vám služba zablokuje účet a Vy tak přicházíte o nárok na finanční výdělek. V pravidlech jsou ošetřeny různé podvody, jako je například klikání na vlastní reklamu.

Placená reklama za období

Obdobnou reklamou je platba za období. Jednoduše Vašim uživatelům předkládáte reklamy a to po dohodnutou dobu (například měsíc, rok a pod..). S inzerentem jste pak domluveni na jedné částce, se kterou můžete počítat, popřípadě dostanete již dopředu.

Takovéto reklamy je nejlepší domlouvat s inzerenty osobně. Vždy je důležité vybírat tématické inzerenty.

Platba za publikaci článku/odkazu

Zde se platí pouze za jednotlivou publikaci. Nejčastěji jde o publikování PR článků na webové stránky. Může jít ale i o publikování odkazu do komunitní skupiny, popřípadě rozeslání do emailové databáze. Tyto služby jsou často velice individuální, a proto je nutné mít připravenou cenu za publikaci. Proti ceně inzerentovi také musíte nabídnout statistiky o návštěvnosti, zaměření Vašich uživatelů a podobně. Největší servery na prodej článků je Placla.cz a Copywriting.cz.

Affiliate – Provize z prodeje

Jednou z možností je také propagovat tématické produkty pomocí affiliate odkazu. Díky tomu pak získáváte provizi (nejčastěji v hodnotách kolem 10% z ceny). Tímto způsobem se také dají vydělávat peníze. Pro každý obor podnikání / téma stránky je třeba dobře vybrat příslušný affiliate program. Máte-li web o cestování, pak nejlepší forma výdělku je affil Invia, na pojištění či finance můžete zvolit server Espoluprace.cz a kdo podnikáte lidově řešeno ve všem :), pak může zvolit affiliate program společnosti Heureka.cz, největšího porovnávače zboží.

V tomto článku se dočtete zda je affiliate pasivní příjem. Osobní zkušenost je taková, že pasivní příjem neexistuje, vždy musíte zpočátku makat, aby Vám to následně přineslo výsledky a na internetu to platí dvojnásob.