Internetové výdělky pro začátečníky – psaní článků

Na internetu je poměrně snadné vydělat si nějakou tu korunku. V dnešním článku se zaměříme na psaní článků a prozradíme si pár dobrých tipů, které se Vám do začátku budou hodit.

Jak se naučit psát text

Psaní textu má veliké množství pravidel a zásad. Na začátku je nutné porozumět češtině a základům psaní správných vět. Poté je potřeba naučit se umět text dobře formátovat a také psát takový text, který má pro čtenáře nějakou hodnotu. Nikdy není dobré psát text jen tak o ničem, abychom dostali zaplaceno. Touto cestou bychom se nikdy nikam nedostali.

Klávesnice z Persie
Klávesnice z Persie

O čem psát text

Text je nutné psát o něčem, čemu rozumíme. Pokud tématu nerozumíme a přečteme si jiný článek, na jehož základě pak napíšeme ten náš, nikdy čtenáři nedokážeme předat hodnotu, pro kterou text čte. Ba naopak můžeme některé informace zkomolit a překroutit. Pokud ale píšeme o něčem, čemuž rozumíme, můžeme čtenáři prozradit cenné informace z praxe, které se jinde nedozví. Tyto informace jsou to nejcennější, co autor může do textu přenést.

Je tedy nutné hledat si zakázky v tématické, které rozumíme. Může jít například o vaření, sport, auta, elektroniku, domácí práce, bydlení, finance, ekonomika, podnikání a spousta dalšího. Já rád cestuji, takže píšu na svůj blog o cestování a díky zvyšující se návštěvnosti a reakcím od čtenářů vidím, že to dělám dobře 🙂

Jak získat zakázku

Na internetu je veliké množství způsobů, jak zakázku na psaní získat. Vždy je nutné kontaktovat někoho, kdo by takový text mohl potřebovat. Promluvte si tedy s magazíny, weby a projekty, jež jsou zaměřené na Vaši tématiku (které rozumíte).

Touto cestou můžeme získat spoustu zakázek a dlouhodobých spoluprací.

Další možností je zavítat na fóra s poptávkou a nabídkou. Zde se stále hledají pisálci na různá témata. Zde je nutné držet se pravidel zmíněných výše a nesnažit se vzít jakoukoli zakázku, jen abychom měli peníze.

Poslední možností je využívat systémy na psaní a prodej článků. Tam stačí jen reagovat na poptávky a psát články podle požadavků zadavatelů. I zde můžeme získat dobré a tématické zakázky. Mezi největší patří PlaCla.cz a Copywriting.cz