Co je to Finská půjčka

Zaskočily Vás neočekávané výdaje? Chybí Vám peníze do výplaty? Řešením může být Finská půjčka.

Co to vlastně ale znamená?

Finská půjčka často sms půjčka, mikro půjčka, rychlá půjčka je druh finanční půjčky, která je věřitelem poskytována expresně a v minimálních částkách (stovky až tisíce korun). Doba splatnosti bývá velmi krátká, většinou do měsíce a RPSN velmi vysoká (v řádu stovek až desetitisíců procent). Pozor! Ta ale nemusí být vždy ve smlouvě vyčíslena a pak nás to může překvapit. V České republice jsou většinou nabízeny částky od 500 do 12000 Kč s maximální dobou splatnosti 45 dní. Ovšem mají jednu obrovskou výhodu. Schváleny jsou do 10 min, nemusíte se zabývat přebytečnou administrativou a navíc společnosti nenahlíží do registrů dlužníků.

Finská půjčka není oficiálním názvem pro krátkodobé půjčky, ale velice rychle se tento název prosadil. Její původ je v zemi, která začala krátkodobé drobné půjčky poskytovat mezi prvními a to v roce 2005. Poté začala expandovat do dalších zemí Evropy a u nás se proto ustálil tvar finská půjčka. Půjčky obvykle slouží pro rychlé řešení aktuálního problému nebo při nedostatku peněz před výplatou.

Jak o půjčku požádat?

Jednoduše stačí zadat do vyhledávače půjčka před výplatou a nabídnou se nám různé společnosti poskytující tento produkt. Některé dokonce nabízí první půjčku zdarma. Poté už jen vyplníte potřebné informace, poté Vás kontaktuje call centrum dané společnosti a domluví detaily. Peníze máte na účtu do pár minut. Pokud žádáte o půjčku o víkendu, Vaše žádost bude vyřízena hned následující pracovní den. Často lze tuto půjčku vyřídit i prostřednictvím sms zpráv nebo telefonního hovoru.