Air bank spořicí účet

Spořicí účet v Air bank je mezi spotřebiteli stále oblíbenější. Podobně jako na spořicích účtech v jiných bankách i zde máte své peníze neustále k dispozici, peníze jsou úročeny ročním úrokem 1,1% a úrok patří k třem nejvyšším na trhu. Účet je navíc zcela bez poplatků.

Čím je ale spořicí účet v Air bank jiný oproti běžným spořicím účtům? Air bank se honosí tím, že nabízí tzv. TOP3 garanci, tedy, že úrok bude vždy patřit mezi tři nejvyšší úroky na trhu. Nemusíte tak sledovat veškerá srovnání a svůj obnos pravidelně převádět do banky s lepšími podmínkami.

A jak je to tedy aktuálně s výší úroku? Pokud je váš zůstatek do 250 tisíc korun, nad tuto částku jen 0,5%. Výhodněji na tom jsou klienti, kteří stihli založit spořicí účet v Air bank do konce ledna 2014, protože ti mají vysoký úrok až do jednoho milionu.

Z pohodlí domova

Výhodou, kterou nabízí v současnosti i jiné banky, je fakt, že účet si můžete založit on-line, z pohodlí vašeho domova, odkud ho můžete i ovládat. Nemalá část lidí si tuto skutečnost neuvědomuje a zbytečně se vypravuje na pobočku.

Čím se však spořicí účet v Air bank liší od spořicích účtů jiných bank, je přehledný systém obálek, které stále ještě některé spořitelny nenabízejí. V internetovém bankovnictví můžete své peníze rozdělit až do deseti „složek“ podle jejich budoucího využití, takže například v jedné můžete mít čistě prostředky na dovolenou, třeba oblíbené Chorvatsko, v jiné zase můžete spořit na vzdělávání dětí. Tato služba navíc nahrazuje papírové obálky, které se v minulosti pro přehlednost manipulace s financemi, používaly.

Účet bez poplatků

Na tomto účtu na vás nečekají zbytečné poplatky, provoz elektronického bankovnictví je také, včetně všech transakcí, zdarma. Spořicí účet, oproti běžnému účtu, nabízí také různé pokročilé funkce, například zobrazování grafů vývoje zůstatků, ale naopak se k němu neposkytuje platební karta a nejde z něj platit SIPO.

Spořicí účet můžete vést také v eurech nebo amerických dolarech. V eurech je roční úrok 1%, v dolarech jen půl procenta, bez ohledu na zůstatek.