3 důkazy, že si půjčujete od seriózní společnosti

Určitě se i ve vašem okolí najde člověk, který se kvůli rychlé půjčce dostal do problémů, protože narazil na podvodnou firmu. Kvůli tomu ale nesmíte nebankovní půjčování odsuzovat. Rychlé půjčky i vás dostanou z tíživé finanční tísně, a to kdykoliv budete potřebovat. Je ale nutné dávat pozor a zjistit si, u koho si půjčujete!

1) Má povolení od ČNB

V České republice mohl dříve nebankovní půjčky poskytovat de facto kdokoliv. Proto se objevilo plno společností, které s klienty nejednaly férově, a kvůli tomu se lidé dostali do problémů. Situace už byla neúnosná, proto se vláda společně s ČNB rozhodla zasáhnout. Od prosince 2016 platí novela zákona o spotřebitelském úvěru, která vše změní k lepšímu (více o ní zde). Nově musí mít například každá firma od ČNB povolení. Pokud chcete mít jistotu, že si půjčíte od seriózní společnosti, zjistěte si právě tuto informaci.

2) Je v APNÚ

Snadno také zjistíte, jestli je váš poskytovatel členem APNÚ (Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů). Jedná se o nezávislý spolek nebankovních společností, které mají společný kodex. V něm se zavazují například k tomu, že klientovi vždy poskytnou komplexní informace o úvěru, že všechny jejich propagační a reklamní materiály budou jasné a nezavádějící apod. K zakládajícím členům patří například Via SMS s.r.o., která poskytuje půjčky do výplaty také ve Španělsku, Švédsku, Lotyšsku, Polsku a Litvě.

3) Půjčí i zdarma!

Vstřícným krokem je i fakt, že poskytovatel nabízí půjčku zdarma. Tím vlastně dává najevo, že klientům věří a současně nabízí možnost, jak si klient může princip nebankovního půjčování vyzkoušet zcela zdarma. Oblíbená je půjčka do výplaty od Via SMS s.r.o. Díky ní si každý snadno půjčí až 8000 Kč na 30 dní zadarmo. Žádost o půjčku se podává online a vyřízení je otázkou několika málo minut.